Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına semt veren bir çatlakç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabilinden ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yan kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene zarfında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim taalluk göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi salgılamak, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve adına göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlak bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz fazla bilgelik sahibi çıkmak istiyorsanız, birbunca terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine göre belirlenir ve birbunca kişiye göre kişilik ve gelecekteki vakalar için bilgelik verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriya 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur karınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Tevellüt haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabilinden yaşyalnız şekline belirti eder.

Burç yorumlaması için çok fazla bilgelik sahibi çıkmak karınin, astroloji terminolojisine aşina çıkmak önemlidir.

Terim Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçtur. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgelik verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değanlayışimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, istikbal tahmini ve henüz pek çok süje için bilgelik tesviye konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Astrolojiyle Hayatınızda İyileşme Ve Gelişme Nasıl Sağlanır?
Next post Mordepom’da Ürün Yorumları Ve Kullanıcı Deneyimleri
takipçi satın al Seo Fiyatları https://silemarangoz.name.tr/ https://artvinhaberler.name.tr/ https://gundempostasi.name.tr/ https://yozgatwebtasarimseo.name.tr/ https://acildurumkiti.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al